TY TAKŻE MOŻESZ NAPISAĆ RECENZJĘ… i zainkasować 2 książki do czytania globalnego i ćwiczeń słownikowych.

Cały czas trwa na stronie akcja, która polega na tym, że pierwszych sześć osób, które przyślą recenzję serii „Czytam globalnie” Wydawnictwa Bliżej Przedszkola otrzymają w zamian dwie książeczki do czytania globalnego („Wesoła wędrówka przez jednakie słówka”).

Oto piąta recenzja. Dwie książeczki – nagrody pojadą do p. Dominiki O. z Sosnowca

Jak wiadomo stałym użytkownikom strony czytanie globalne niewiele ma wspólnego z metodą Domana i jedynym punktem stycznym jest stosowanie plansz z wyrazami. Cała reszta (czcionka, konstrukcja książeczek, sposób realizacji metody) jest odmienna.

Może jednak zainteresują użytkowników różnice wypunktowane przez p. Dominikę. Poczytajcie…

Zacznę od tego, że jest to chyba jedna z niewielu dostępnych serii książek do czytania globalnego w języku polskim. Od 4 miesięcy uczę córkę czytać metodą globalną (Domana) i przyszedł czas na książki.

Według mojej oceny książki nie są w 100% zgodne z metodologią czytania globalnego wg Domana (twórcy metody). W naszej ocenie utrudnieniem jest to, że mały czytelnik najpierw widzi obrazek, a dopiero później tekst, na kolejnej stronie. Przydałaby się tu zakładka do nakrycia obrazka, tak aby dziecko w pierwszej kolejności zwróciło uwagę na tekst. Jednak książki można w prosty sposób „przerobić”, aby było to możliwe.

Rzeczą zbędną w naszej ocenie są wyszczególnione nowe słowa na każdej stronie – w naszym przypadku zbędnie rozpraszają uwagę. Jednak i to można w prosty sposób „przerobić”.

Chyba największym plusem serii są ilustracje Pani Reny Grzybek. Obrazki są proste i estetyczne, dzięki temu bez trudu pozwalają rozpoznać dziecku co przedstawiają.

Ogólnie książki oceniamy dobrze, biorąc pod uwagę, że właściwie nie mają konkurencji na rynku. Szkoda, że wyszły tylko 3 części. Jeżeli pojawią się jakieś nowości, z pewnością je kupimy.

Pozdrawiam,
Dominika O.