P R O J E K T „CZYTAMY Z DODO* GLOBALNĄ METODĄ”

Pojawiły się pierwsze głosy, że pakiety z poradnikiem i planszami dotarły do adresatów.
Pytacie, co dalej?
Dalej to czytajcie uważnie i bez pośpiechu poradnik. Obserwujcie fotografie z bawiącymi się dziećmi. Pomyślcie od czego chcielibyście zacząć, tak by zabawa była krótka, dynamiczna, wesoła.
Możecie zajrzeć  do zakładki „Filmy” i do „Przedszkola”, albo „Forum aktywnych rodziców”. Tam jest zabaw do wyboru mnóstwo!

A potem się pobawcie z dziećmi. I bardzo proszę – nie róbcie przedtem kilku prób generalnych, dbając o to, by dzieciaki wypadły idealnie, czytały mnóstwo wyrazów i nie pomyliły się ani razu.

To będzie podejrzane. To po pierwsze. A po drugie to jest strona, na której się uczymy. A zanim się nauczymy popełniamy błędy, których wstydzić się nie należy, bo nie robi ich tylko ten, kto nie robi nic.

Kiedy filmik będzie już gotowy (krótki, od minuty do trzech) prześlijcie go tu w wersji na YouTube. Obejrzymy go, skomentujemy, a Wy weźmiecie się za kolejny.

Można dołączać fotografie i – naturalnie – słowne relacje.

* Dodo (ptak) to graficzny symbol polskiej wersji czytania globalnego.