Mama/nauczycielka z bombowymi pomysłami…

Chciałabym przedstawić użytkownikom tej strony Panią Izabelę Izdebską. Pani Iza jest mamą niespełna dwuletniej Zosi. Prócz tego prowadzi zajęcia dla dzieci (4-6 lat) w Ognisku Polonijnym w Genewie.

Poniższy opis zajęć może posłużyć za przykład pomysłowości, metodycznej harmonii i poczucia estetyki. Mogą zeń skorzystać nauczycielki, ale i mamy pracujące z jednym dzieckiem. Korzystajcie, prosimy!

 

Ptasie radio

 http://zosiamosia.blogspot.com

 

Kolejna odsłona warsztatów polonistycznych – „Ptasie radio” Juliana Tuwima.

 

 

 

 

 

Na początku przypomniałam dzieciom kim był Julian Tuwim i przeczytałam „Ptasie radio”. Następnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania, nad którymi miały dyskutować ptaki w czasie audycji: co świtem piszczy w trawie?, gdzie się ukrywa echo w lesie? jak poznać, kto ptak, a kto nie ptak? Na tym ostatnim zagadnieniu skupiliśmy się na dłużej.

Jak poznać, kto ptak, a kto nie ptak? Każde z dzieci miało wylosować jedną z kart i spróbować odpowiedzieć czy na obrazku jest ptak czy nie (skorzystałam z kart przygotowanych wcześniej przy okazji różnych tematów – do pobrania tu). Następnie zastanawialiśmy się, jakie cechy szczególne mają ptaki.