II Konkurs Letni – Anna Jackowska

Nasza globalna rodzinka rozrasta się. Przybywa  nowych „studentów”. W rodzinach, w których jest już czytające globalnie dziecko rodzą się nowe dzieciaczki. W rodzinie przebojowej Zuzi pojawiła się Zosia, a Zuzka  powędrowała do przedszkola.

Mama dziewczynek – Pani Ania Jackowska – pięknie opowiada o tym jaką rolę w ich domu pełni globalne czytanie.

Chcę się pochwalić….. Kiedy nasza rodzina rozpoczynała swoją przygodę z czytaniem globalnym, ani ja, a tym bardziej maż nie spodziewaliśmy się, aż takich efektów, które obecnie jak lawina spadają na nas. To, że czytanie globalne będzie miało jakiś wpływ na nasze życie, dowiedzieliśmy się już kilka miesięcy później, gdy Zuza z zaparciem maniaka domagała się, po raz kolejny czytać jej książeczki o zdecydowanie zbyt wczesnej porze. Jednakże najważniejsze i najpiękniejsze wydarzenia miały przyjść dopiero później. Gdy na świat przyszła siostra Zuzi- Zosia, karty i książeczki były naszym wybawieniem i tą chwilą, kiedy młodsze zaspokajało swój głód fizjologiczny, a drugie głód zdobywania nowej wiedzy. I tak młodsza rosła, a starsza w między czasie się rozgadała i pięknie opanowała sztukę czytania globalnego. Obecnie chcemy się pochwalić, tym że Zuzia, jako weteranka czytania globalnego zaczęła korzystać ze swojej wiedzy i nauczać innych. Na pierwszy ogień poszła jej własna siostra. Pewnego dnia Zuzia wzięła karty do czytania globalnego, położyła przed Zosią i zaczęła spokojnie pokazywać jej obrazki i tłumaczyć, co jest na każdym. Czasami bierze książeczki z poziomu I i czyta małej. Zosia stara się przy tym leżeć i słuchać siostry. Serce nam rośnie, jak widzimy nasze pociechy, jedną większą drugą dużo mniejszą, ale skupione na jednej czynności. Poniżej link do filmiku (Zuzia 2 lata 8 miesięcy uczy 6-miesięczną Zosię)

[embedplusvideo height=”380″ width=”640″ editlink=”http://bit.ly/1rqBsQu” standard=”http://www.youtube.com/v/_XrJB43EYc4?fs=1″ vars=”ytid=_XrJB43EYc4&width=640&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=”