II Konkurs Jesienny – Anna Jackowska

No i mamy naszą żywiołową i temperamentną Zuzię. Mimo pojawienia się w domu maleńkiej Zosi, i mimo tego, że Zuzanka od września powędrowała do przedszkola, zabawy w czytanie trwają nadal. Zosia bacznie obserwuje te zabawy i pewno niedługo się do nich dołączy…

Witam Pani Mario,

Przesyłam odpowiedź na pytanie konkursowe – Bawimy się w czytanie – co moje dziecko lubi najbardziej.

Zuzia znana jest z tego, że jest bardzo żywiołowa, uwielbia podskakiwać i nie siedzieć w miejscu. Dlatego nasze zabawy  w czytanie przeważnie zawierają jakiś element ruchu, nie wspominając już, że jest to tylko zabawa, więc powinna być radosna i energiczna. Nasze wcześniejsze zabawy z podskokami, fikołkami czy wysyłaniem pod drzwiami kart, są nadal aktualne i cały czas gdzieś się u nas w domu przewijają. Jednakże dziś chcemy się pochwalić innymi zabawami.

Pierwsza z nich nosi tytuł „Kto pierwszy”

Rozkładamy karty z wyrazami przed osobnikiem, siadamy naprzeciwko siebie. Mama daje komendę: Kto pierwszy znajdzie wyraz …. (i tu pada o jaki wyraz chodzi).

Zadanie polega na szybkim podniesieniu karty z odpowiednim wyrazem. Oczywiście mama, zawsze jest gapą i nie może znaleźć odpowiedniego wyrazu, więc przegrywa 🙂

Oto link do zabawy

[embedplusvideo height=”380″ width=”640″ editlink=”http://bit.ly/1xlal6A” standard=”http://www.youtube.com/v/kEsuDYCMvDI?fs=1″ vars=”ytid=kEsuDYCMvDI&width=640&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep3318″ /]

Druga zabawa „Cicho i Głośno”

W tej zabawie pokazujemy planszę dziecku i prosimy by odczytało cichutko, potem bierzemy kolejny wyraz i prosimy by dziecko odczytało głośno pokazany wyraz. Robimy tak na zmianę raz cicho, raz głośno. Zuzia uwielbia tę zabawę, szczególnie moment gdy może skakać na łóżku i głośno krzyczeć dany wyraz.

Oto nasze najnowsze propozycję zabaw w czytanie globalne.

PS. Niestety, przepraszam, ale nie mogę w tym momencie dać filmiku z drugą zabawą, gdyż Zuzia jest chora i zbytnio nie chce współpracować. Dlatego też pierwszy filmik to nie jest 100% w wykonaniu Zuzika.

Pozdrawiam

Anna Jackowska

Jak widać, mama Zuzi śmiało sięga po różne części mowy. To pozwala na konstruowanie różnorodnych i bogatych zwrotów. Dwuwyrazowe zwroty Zuzanka czytała już dawno. Toteż marzy mi się filmik z 3-, 4-wyrazowym zwrotem, który pokaże pełne możliwości dziewczynki. Pani Aniu, przyśle nam Pani taki? Poza konkursem?

820 total views, 10 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *