II Konkurs Zimowy – Agnieszka Szajek

Wszystkie laureatki zapoznały się z decyzją szacownej Jednoosobowej Komisji Konkursowej? Pora zatem przedstawić pierwszego kochającego czytanie maluszka.

Jest nim 9-miesięczny Dominik Szajek. A jego mama pisze tak:

Witam Pani Mario,

podjęliśmy kolejne wyzwanie i przystąpiliśmy do ogłoszonego przez Panią konkursu „Już kocham czytać…” Tym razem bohaterem będzie jedynie Dominik (9 miesięcy), gdyż Bartek przez ostatnie dwa tygodnie zmagał się z chorobą.

Dominik w odróżnieniu od Bartka nie interesował się bardzo czytaniem książeczek, a wręcz wyłącznie służyły mu do masowania obolałych dziąseł i wyrywania kartek. W związku z tym, większość książeczek mamy w twardej oprawie, a podczas czytania często pukam w czytane strony, aby utrzymać jego koncentrację na czytaniu.

Tak więc aparat poszedł w ruch 🙂 i bardzo się cieszę, bo zaczęłam uważniej przyglądać się moim dzieciom podczas naszego czytania.

Na tym filmiku Dominik zaskoczył mnie tym, jak uważnie przyglądał się ostatnim stronom książeczki o pociągach.

Mama czyta kapitalnie! Ilustracje w książeczce mogą być, ale te maleńkie pociągi na okładce to dopiero cymesik!

C

Tutaj czytamy o żabkach, które chłopcy bardzo lubią … radość widać 🙂

A tak, radość momentami jest tak wielka, że mały oglądacz pieje z tej radości…

 Z

A to mój ukochany film. Niesamowite … podczas czytania Pysi, Dominik pierwszy raz pokręcił główką „nie”. Mamy więc materiał konkursowy, ale również niesamowitą pamiątkę!

A ja dodam, że dostrzegam na filmiku różnorakie stany i emocje: skupienie, radość, rozbawienie i chęć do współpracy z mamusią

C

Pani Agnieszko, dziękuję w imieniu Dominika za tren prysznic emocji, któremu poddała Pani swego synka czytając mu książeczki. Piejący z radości mały chłopczyk to najlepsza reklama dla tej czynności, prawda?

568 total views, 0 views today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *