W niedzielę recenzją się dzielę (1)

 http://www.aksjomat.com/

Trafiła w me ręce książeczka Wydawnictwa Aksjomat  „3-latek rysuje, wycina, nakleja”. I natychmiast pożałowałam, że moje wnuki są już na nią za duże.

Porządne, lakierowane okładki kryją dwadzieścia kart z zadaniami. Karty wykonano z papieru o dobrej gramaturze, nie ma obawy, że maluch kolorując farbkami czy pisakami „przebije się” na drugą stronę. Perforacja pozwala wyrywać karty z książeczki i za każdym razem oferować dziecku odrębne zadanie.

Polecenia są formułowane prostym, zrozumiałym językiem, a same zadania ciekawe i urozmaicone. Jedne zmuszają małe główki do logicznego myślenia, inne pozwalają doskonalić sprawność rączek, wszystkie rozwijają słownictwo, spostrzegawczość, uczą skupienia i przemycają wiadomości o otaczającym dziecko świecie.

Na uwagę zasługują bardzo ładne, barwne i wyraziste rysunki.

Publikacja należy do serii „Książeczka edukacyjna dla kreatywnego dziecka”. Warto na tę serię zwrócić uwagę. Pozycja jest przemyślana w każdym szczególe, gwarantuję, że zadowoli najbardziej wymagające mamy trzylatków.

I na koniec cukiereczek. W książce tkwi plansza z grubej, solidnej tektury, która – rozłożona na kolanach – służy dziecku za prowizoryczny stoliczek.

Publikacje Aksjomatu są bardzo atrakcyjne cenowo, co dodatkowo podnosi wartość książeczki. Cena wydawcy to 12.50PLN, ale na czytam.pl znalazłam ją już za 7.60PLN!

Jeśli ktoś zetknął się z tą pozycją, podziela moje zdanie, nie zgadza się z nim, albo chciałby coś dorzucić do tego co napisałam powyżej – bardzo proszę rzucić się do klawiatury i podzielić się swą opinią.

834 total views, 2 views today