W niedzielę recenzją się dzielę (3)

http://www.aksjomat.com/

Wybieramy się w podróż, do przychodni, na spacer albo w dowolne miejsce gdzie nasze dziecko może się nudzić. Czym zająć mu czas? Proponuję „Quiz bystrego przedszkolaka”.  Naturalnie – Wydawnictwa Aksjomat. Na 38 sztywnych, kartonowych kartkach niewielkiego formatu (poręczne do trzymania i zajmujące niewiele miejsca w torbie czy torebce) znajdziemy 136 najprzeróżniejszych zadań, które skutecznie zabiją nudę.

Quiz skonstruowano na zasadzie testu, w którym należy dokonać wyboru prawidłowej odpowiedzi. Ale ten wybór to nie wszystko. Każde z zadań stwarza okazję do rozmowy bogacącej słownik dziecka i jego wiedzę o świecie.

Czego tam nie ma! Liczenie i savoir-vivre, logiczne myślenie i wnioskowanie, wiedza ogólna z różnych dziedzin, znajomość liter, pojęcia matematyczne typu „najdłuższy-najkrótszy”, „najniższy-najwyższy”, figury geometryczne, rytm graficzny, nazywanie smaków, pojęcia czasu, wyobraźnia przestrzenna, porównywanie, rozwijanie spostrzegawczości, waga, analiza wzrokowa i słuchowa wyrazu… Mogłabym wyliczać dłużej jeszcze, ale po co? Zachęceni jesteście dostatecznie, prawda?

Solidne kartoniki na solidnej spirali gwarantują przydatność dla niejednego dziecka. Całość – jak to w Aksjomacie – niedroga. W sklepie wydawnictwa nabędziemy quiz za 12.50 PLN, w Merlinie sprzedadzą za 10.39 PLN. Taki quiz to też świetny upominek dla zaprzyjaźnionego malucha. Polecam.

1,197 total views, 2 views today