W niedzielę recenzją się dzielę (6)

http://www.aksjomat.com/

Ostatnia z otrzymanych od Wydawnictwa Aksjomat  publikacji, to książka dla tych co w podróży, na kempingu, albo zwyczajnie niecierpliwych… Seria „Proste składanki dla dzieci” zawiera bowiem książeczki z elementami do składania, z których można wyczarować bez użycia nożyczek i kleju przeróżne wspaniałości.

Mnie się dostał statek piracki, ale może to być wiejska zagroda, maszyna budowlana, domek dla lalek, dinozaur albo samolot. Każdy mały składacz z pewnością znajdzie dla siebie coś porywającego…

Książka ma format A-4. Na wewnętrznych stronach lakierowanych okładek zamieszczono rozrysowaną kroczek po kroczku, przejrzystą instrukcję składania modelu.  Nie można nie zrozumieć.

Grube, solidne karty książki mieszczą detale statku, barwne, precyzyjne, uwzględniające przód i tył elementu.

Tak sobie myślę, że gdybym była małą dziewczynką, albo chłopcem – bardzo chciałabym mieć kolekcję własnoręcznie (a niechby nawet z niedużą pomocą dorosłego) wykonanych modeli. Bo składanie to frajda i satysfakcja z własnoręcznie wyczarowanej zabawki, manipulacja doskonali motoryczną sprawność składacza, a książeczka  w atrakcyjnej cenie 9.90PLN (Aksjomat) i Chodnik Literacki (5.94PLN),  aż się prosi o zakup.

953 total views, 2 views today