No to tak. Jednoosobowa, Całkowicie Nieobiektywna Komisja Konkursowa wybrała do nagrodzenia sześciu uczestników.

Dwoje nie zostało zakwalifikowanych. Chłopczyk, którego zabawa zabawą nie była, bo Krzyś siedział cały czas przy stole i choć imponował ilością zapamiętanych wyrazów – prysznic emocji w tej lekcji nie zaistniał.

Mama Ewelinki zastosowała w zabawie plansze konkurencji. Nie byłoby w tym nic oburzającego (mama Izy R. także bawi się z córeczką konkurencyjnymi kartami), gdyby nie fakt, że wyrazy w tym zestawie pisane są wersalikami, co dyskwalifikuje opiekunów – przynajmniej na tej stronie.

Kto dostanie nagrody, jakie i za co?

Nagroda I – Witczak Natalka (4 lata, 11 miesięcy) – klocki EDU (za interesującą fabułę zabawy, w której dziewczynka odgrywa rolę czarodziejki pomagającej odszukać zaginione zabawki, za udział w zabawie spersonifikowanego miśka)

Nagroda II – Radczak Iza (5 lat, 5 miesięcy) – zestaw z planszami (za piękne odczytanie całej książeczki o Pippi, za użycie podczas zabawy w czytanie packi na muchy i za ruletkę z pędzelka – czyli za proste sposoby na wywołanie pozytywnych emocji)

Nagroda III – Rutkiewicz Lenka (4 lata, 6 miesięcy) – zestaw z planszami (za odejście od sztampowego czytania poprzez zastosowanie chwytów z myleniem się mamy)

Nagroda IV – Mizerek Ksawery (6 lat, 9 miesięcy) – seria „Czytam globalnie” (za pomysłowe stworzenie motywacji do czytania globalnego)

Nagroda V – Orłowska Łucja (5 miesięcy) – książeczki homonimowe „Wesoła wędrówka przez jednakie słówka” Wydawnictwa Alegoria (za pomysłowość jaką zaprezentowała mama, by zainteresować swego maluszka wyrazami)

NAGRODA SPECJALNA
Nagrodę specjalną (zestaw z wyrazami oraz książkę Wydawnictwa Aksjomat „Warszawa, moja stolica”) otrzymuje Akademia Małego Europejczyka w Szczecinie (za stworzenie dzieciom fantastycznych okoliczności do globalnego odczytywania wyrazów, poprzez zagrzebanie ich żywcem w basenie z piłkami). Miałam z Wami zgryza, bo posiadacie więcej technicznych możliwości do tworzenia prysznica emocji, no i te koszulki robią dodatkowe wrażenie… ? Sądzę jednak, że nagroda powinna Was satysfakcjonować.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratuluję i zapraszam do następnych konkursów.

Panią Orłowską proszę o podanie pocztowego adresu.