Dzień Postaci z Bajek – p. Ola Nowicka, AME, Szczecin

W szczecińskiej Akademii Małego Europejczyka także świętowano Dzień Postaci z Bajek. Były to zupełnie inne obchody niż w kołobrzeskiej AME, ale też wesołe, aktywne i – naturalnie – z czytaniem globalnym.

Podziwiam nauczycielki obu Akademii za konsekwentne, nienachalne otulanie słowem dzieciaków. Wyrazy towarzyszą przedszkolakom w każdej niemal formie aktywności, a już powalają na łopatki skrupulatnie podpisane nożyczki czy pędzelki używane podczas zajęć.

A co na dzisiejszym filmiku? Pani Ola jego treść zawarła w takich oto pytaniach.

Co Czerwony Kapturek niósł w koszyczku dla babci? Kto jest najpiękniejszy na świecie? Z czego zrobiliśmy kolorowy zamek? Czy potrafimy pisać literki ? Wszystkie odpowiedzi znajdziemy w naszym filmiku:)