Ta dam!! Kolejny udany debiut!

Z fascynacją obserwuję jak czytanie globalne szerzy się niczym… i tu zabrakło mi porównania. Bo na myśl przychodzą pożogi i morowe zarazy, a to przecież nie tak. Wprost przeciwnie. To piękny, radosny i efektywny sposób na to, by nasze dziecko wprowadzić w świat słowa pisanego.

Kolejną ochotniczką jest Pani Dominika Stachurska, nauczycielka z Akademii Małego Europejczyka w Szczecinie. AME to placówka, w której (a właściwie, w których, bo są dwie) cz.g. zbiera piękne żniwo, a nauczycielki z pasją i zapałem doskonalą umiejętności w tej dziedzinie.

Pani Dominika stworzyła wraz z dziećmi kalendarz. Pisze tak:

Dzień dobry! Chciałam się pochwalić pierwszym, samodzielnym projektem związanym z CzG. Jest to kalendarz z dniami tygodnia, miesiącami, a także porami roku. Kolory pór roku są dobrane po ustaleniu z dziećmi. Samodzielnie wykonały one łańcuszek z koralikami do zaznaczania miesiąca oraz śmieszne stworki do zaznaczania dnia tygodnia. Tablica jest blisko kalendarza. Zarówno tablica, jak i kalendarz są w sali grupy starszej, tuż przy podłodze.

A to moja odpowiedź:

Pani Dominiko, wszystko mi się w tej zabawie podoba. I zupełnie nie ma się do czego przyczepić… Nazwy pór roku i dni tygodnia napisane są dużą (rozmiarowo) i bezszeryfową czcionką. Stworki są cudne. Nanizywanie korali jest zajęciem wspaniale rozwijającym małą motorykę. Generalnie dużo w tym pomyśle aktywności i samodzielności dzieci i szalenie mi się to podoba. Gratuluję znakomitego debiutu.