Kolejny kanadyjski debiut – p. Karolina Domanska-Ksyt, Szkoła Polska, Hamilton, Kanada

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam kolejne zagraniczne dzieciaki bawiące się w globalne czytanie. Tym razem są to uczniowie Szkoły Polskiej z Hamilton w prowincji Ontario. Wraz ze swą panią biorą udział w projekcie „Czytamy z dodo globalną metodą”.

Przyjrzyjmy się zabawie. Nauczycielka na początek prosi o odczytanie wyrazów po stronie z obrazkami. Prawidłowo. Dzieci, które nie zapamiętały jeszcze grafiki wyrazów nazwą obrazki i też będzie dobrze.

Stopniując trudność p. Karolina odwraca i tasuje karty. Prosi dzieci o odczytanie wyrazów. Jedne to czynią inne nie (zawstydzone filmowaniem, albo nie pamiętają słowa). Nauczycielka prosi o pomoc kolegów nie czyniąc z niewiedzy maluchów problemu. I tak jest bardzo dobrze.Co mogłabym podpowiedzieć? Kupcie kolorowe packi na muchy. Są świetnym urozmaiceniem zabawy kiedy można nimi walić w odczytywany wyraz. No i przydałaby się odrobina ruchu. Jak się już rozkręcicie i pozbawicie tremy – wskakujcie na czytane słowo. Obiema nogami albo jedną – będzie trudniej. A może wymyślicie swoje formy ruchu?Póki co gratuluję Wam debiutu. Oglądając Wasze zabawy cały czas musimy pamiętać, że język polski jest dla waszych małych uczniów drugim językiem, toteż jest was za co podziwiać. Przybijam wam piątkę!