Jestem starszym bratem

14Pojawienie się nowego dziecka często bywa wydarzeniem stresującym dla starszego rodzeństwa. Rodzi się wówczas zazdrość i niechęć wobec malca, co negatywnie wpływa na relacje między rodzeństwem i atmosferę w rodzinie.

Konstrukcja publikacji wysuwa na pierwszy plan starsze dziecko. Do niego adresowana jest treść książki. To ono (jeśli trzeba – przy pomocy rodziców) dokonuje zapisów dotyczących maleństwa.

Obie książeczki („Jestem starszą siostrą” i „Jestem starszym bratem”) skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mają za zadanie przygotować starsze dziecko na pojawienie się malucha i sprawić, by przyjęcie nowego członka rodziny odbyło się w atmosferze akceptacji i radości.

Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP, Kielce, 2011r.

2,300 total views, 2 views today

2 Responses to Jestem starszym bratem

 1. Marta pisze:

  Pytanie czy nakład publikacji „Jestem starszym bratem” będzie wznawiany. Jakoś pod koniec grudnia znalazłam ją na jednym blogu bo chciałam ją zamówić dla koleżanki, a teraz okazuje się, że i mi by się przydała. Ale niestety wszędzie jest już niedostępna.

  • MT-K pisze:

   Gratulacje, Pani Marto… 🙂 O książeczkę trzeba pytać Wydawnictwo ZNP. Nie potrafię powiedzieć jakie są ich plany wydawnicze.
   Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.