Czytanie globalne i … abrakadabra!

Mama 3-letniej Hani pisze tak:

Czytanie globalne „wciągnęło” nas całkowicie i Hania robi duże postępy. Spełniając Pani życzenie, żeby filmik przy okazji konkursu jesiennego nie był naszym ostatnim, pozwalam sobie przesłać kolejny filmik (Hania po balu karnawałowym nadal nie rozstaje się ze swoim strojem:)

Pozdrawiam serdecznie,

Ania Trynkler- Zalaszewska

[embedplusvideo height=”380″ width=”640″ editlink=”http://bit.ly/1Dij25l” standard=”http://www.youtube.com/v/0k9x12oLuRc?fs=1″ vars=”ytid=0k9x12oLuRc&width=640&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep9725″ /]

Wiem, wiem, nudna jestem z tym powtarzaniem w kółko, że czytanie globalne ma być porywającą zabawą. I że dopiero wówczas możemy oczekiwać zaskakujących efektów. Ale popatrzcie sami. Hania ustrojona w karnawałową kieckę, z czarodziejską różdżką w łapce. Mama mogłaby te karty ze zwrotami zwyczajnie odwracać i prosić córeczkę o odczytanie. Ale nie – uczyniono z tego znakomitą zabawę no i mamy znakomite efekty. Tak trzymać!

1,760 total views, 2 views today

2 Responses to Czytanie globalne i … abrakadabra!

 1. Adriana pisze:

  Witam. Zaczęłam z córką zabawę w czytanie globalne 3 miesiące przed jej 2 urodzinami i kontynuowałam przez pół roku aż zabrakło mi czasu. Wymyśliłam piosenkę, którą o dziwo córka do teraz pamięta:) Zawsze bardzo dużo jej czytałam, wskazując palcem wyrazy. Córka do 2.5 roku nie mówiła nic, a gdy zaczęła mówić okazało się, że potrafi czytać, bardzo dobrze czytać. Gdy poszła do Przedszkola jako 3 latka, Panie przyszły do mnie i zapytały czy wiem, ze córka potrafi czytać:) Teraz ma 6 lat i czyta bardzo szybko ale co najważniejsze ze zrozumieniem. Nie ma problemu z odmianą wyrazów. Zdarza się, że gdy jedziemy samochodem ona potrafi coś przeczytać co tylko mignęło i my z mężem wszystkiego nie zdążyliśmy przeczytać. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Z osobistego doświadczenia polecam.

  • MT-K pisze:

   Pani Adriano, dla takich listów chce się żyć, działać i przekonywać wszystkich wokół, że czytanie globalne skutkuje i to jak!
   Pozdrawiam serdecznie obie Panie.
   Maria Trojanowicz-Kasprzak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.